KURALLAR
Türkiye’nin fotoğrafçılık ve gezi rehber sitesi olan fotogezginleri.com'a hoşgeldiniz.

Buradaki kurallardan herhangi birinin ihlalini gerçekleştirilen üyelerimizi öncelikle uyarıp, daha sonra ihlalin tekrarı halinde siteden uzaklaştırılacaktır.

Site kurallarını ihlal eden üyeler moderatörlerimiz tarafından gerekli uyarı ya da yaptırım uygulanmaktadır. Fakat bir ihlal olduğunu düşünüyorsanız sayfalarımızın altında bulununan "şikayet et" linkine tıklayarak bildirimde bulunabilirsiniz.

1. fotogezginleri.com bünyesinde kullanıcıların gönderdiği her başlık ve iletilerden kullanıcının kendisi sorumludur. Bu fotogezginleri.com hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Yasa dışı olan ve T.C kanunlarına aykırı hiç bir içerik başlık olarak gönderilemez. Müstehcen resim ve içerik, yasaklı site adresi, zararlı dosya ve her türlü benzeri unsurun paylaşımı ve gönderimi yasaktır.

3. Din, dil, ırk, cinsiyet ve sınıf ayrımı yaparak insanları küçük düşürmeye ve rencide etmeye yönelik mesajlar sitede paylaşılamaz.

4. Mesajlarda kullanılan üsluba dikkat edilmeli ve küfürlü kelimeler ile mesaj atmaktan kaçınılmalıdır. Kısaltarak, kelime değiştirerek veya net bir şekilde yazılan küfürlü mesajlara aynı yaptırım uygulanacaktır. Argo kelime kullanımı abartılı olmadığı sürece serbest olup insanları rahatsız etmemeli, kışkırtmamalı ve ikili münakaşalara neden olmamalıdır.

5.Sitemizde siyasi paylaşımlar ve içerikler paylaşmak kesinlikler yasaktır. Siyasi paylaşımlar yapan ve tartışmalara giren üyelerimiz siteden uzaklaştırılacaktır.

6. Sitede konuyla ilgisi olmayan, fotoğraf paylaşımı yapılmamalıdır.

7.Sitede hack, crack, warez vb. illegal içerikli konular açılamaz, mesajlar yazılamaz. Telif hakkı ihlaline girebilecek olan her türlü ürün, hizmet, bilgi vb. paylaşmak yasaktır. Ayrıca yasağa uymayanlar siteden uzaklaştırılır.

8. Konu başlıkları tamamen büyük harflerden oluşmamalıdır. Sadece ilk harf ve özel adlar içeriyor ise onları büyük harflerle yazmalarına izin verilmektedir. Konu başlıkları içerik ile alakalı olmalı, ünlem cümleleri veya tamamen alakasız içerikte olmamalıdır. Başlıklarda anlamsız karakterler içermemeli. 

9. Site yöneticileri atılan mesajlara müdahale etmek ve yaptırım uygulamak için her türlü hakka sahiptir. Mesajınız, imzanız veya profiliniz başta olmak üzere fotogezginleri.com bünyesinde ki her türlü gönderiminiz için kurallara uymayan içerik yöneticiler tarafından düzenlenebilir. 

10. Sitede kişisel bilgiler paylaşmak yasaktır. Kişisel bilgileri paylaşan üyeler moderetörlerimiz tarafından uyarılır.

11. Siteye üye olan her kullanıcı bu şartları kabul etmiş sayılır ve bu şartlara uymak zorundadır.. fotogezginleri.com gerekli gördüğü taktirde yeni site kuralları ekleyebilir, ya da var olan kurallarda değişiklik gerçekleştirebilir. Bu gibi değişikliklerin takibinden üyelerimiz sorumlu tutulur.